• Sobota, 26 września 2020

    imieniny: Justyny, Damiana, Kosmy

Blogi

Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród...

dr Gabriela Masłowska

poseł na Sejm RP, Członek Komisji Finansów Publicznych

Marek Belka i Jacek Rostowski oraz Komisja Trójstronna i Grupa Bilderberg

Poniedziałek, 16 czerwca 2014 (06:23)

26 lipca 2011 roku odbyła się debata sejmowa poświęcona m.in. sprawozdaniu z działalności Narodowego Banku Polskiego w 2010 roku

W trakcie tej debaty zapytałam prezesa NBP Marka Belki o to, czy jego zdaniem funkcję nieformalnego rządu światowego pełni Grupa Bilderberg.

Odpowiadając na to pytanie prezes Marek Belka powiedział m.in.: ,,Co do Bilderberg Society, czyli towarzystwa Bilderberg, muszę powiedzieć, że mało wiem na ten temat (…) jestem członkiem Trilateral Commission (…) Jest to towarzystwo, powiedzmy sobie, polityki międzynarodowej. Zostało założone na początku lat 70. m.in. przez Zbigniewa Brzezińskiego i Davida Rockefellera”.

Mówiąc dalej Marek Belka (co, jak można się domyśleć z kontekstu, Grupie Bilderberg i Komisji Trójstronnej) wskazał, że ,,prasa właściwie nie ma wstępu na takie spotkania. Członkowie tych stowarzyszeń obawiają się, że gdyby miała, ludzie przestaliby szczerze mówić, co myślą. Dyskusja przestałaby być ciekawa, szczera, stałaby się koturnowa, jak to zwykle bywa z wypowiedziami dla prasy. Państwo w Sejmie wiecie, jak to wygląda. Kiedy są transmisje telewizyjne, inaczej się mówi”.

W dniach od 31 maja do 3 czerwca 2012 roku odbyło się posiedzenie Grupy Bilderberg w Chantilly w USA.

11 października 2012 roku zwróciłam się do wiceministra finansów Jacka Dominika z następującym pytaniem: ,,Czy prawdą jest, że Minister Finansów Jacek Rostowski brał udział w tym roku w posiedzeniu Grupy Bilderberg i jeżeli tak to czy podczas tego posiedzenia tejże Grupy omawiane były zagadnienia unii bankowej i przekazania EBC kompetencji w zakresie nadzoru nad bankami w strefie euro i czy posłowie na sejm Rzeczpospolitej Polskiej mogą otrzymać stenogram z tegorocznego posiedzenia Grupy Bilderberg”

Wiceminister finansów Jacek Dominik odpowiedział: ,,Było pytanie Pani poseł Masłowskiej na temat udziału Pana ministra Rostowskiego w Grupie Bilderberga. Wiemy, że był tam natomiast co było omawiane nie wiem nie mam takiej informacji To musiało by być pytanie do Ministra co było przedmiotem dyskusji na spotkaniu tej Grupy”.

Ówczesny przewodniczący Komisji Finansów Publicznych Dariusz Rosati dodał: ,,Jeśli minister Rostowski brał udział w tym spotkaniu jako przedstawiciel Polski to rozumiem, że możemy oczekiwać, że taka informacja Komisji zostanie przedstawiona. Ale nie jest wykluczone, że to jest Grupa osób nieformalnych, nieformalne spotkanie. Osób, które nie występują wtedy w charakterze oficjalnych przedstawicieli. No właśnie..”

Minister finansów Jacek Rostowski uczestniczył także w posiedzeniu Grupy Bilderberg, które odbyło się do 6 do 9 czerwca 2013 roku w Hertfordshire w Wielkiej Brytanii.

Pełniący wtedy funkcję głównego ekonomisty grupy ING na region Europy Środkowej i Wschodniej Mateusz Szczurek komentując to wydarzenie powiedział: ,,im większy zakres informacji posiadanych przez naszych polityków, tym łatwiej kierować państwem”.

11 grudnia 2013 roku podczas posiedzenia sejmu RP zapytałam obecnego ministra finansów Mateusza Szczurka: ,,Czy w przyszłości będzie pan chciał brać udział w posiedzeniach grupy Bilderberg i czy będzie pan tam brał udział prywatnie, czy też jako minister finansów ?”. Minister Mateusz Szczurek odpowiedział: ,,Aha, czy planuję należeć do klubów, różnego rodzaju stowarzyszeń - nie, nie ma tego w moich planach, nie mam na to czasu, przekonuję się o tym z każdą chwilą”.

Przyznam, że to wszystko wygląda bardzo dziwnie, niejasno. Zastanawiam się czy przyjdzie kiedyś taki moment, w którym zostaną nam przedstawione stenogramy z posiedzeń Grupy Bilderberg w 2012 i 2013 roku z udziałem ministra Jacka Rostowskiego. Nurtuje mnie też odpowiedź na pytanie o to, czy przedstawione zostanie nam kiedyś szczegółowe sprawozdanie z działalności prezesa NBP Marka Belki w Komisji Trójstronnej.

W tym kontekście zachęcam Państwa do zapoznania się z poniższymi tekstami i wyciągnięcia własnych wniosków.

http://stary.naszdziennik.pl/index.php?dat=20111114&typ=my&id=my03.txt

http://natemat.pl/17027,jacek-rostowski-na-spotkaniu-nieoficjalnego-rzadu-swiatowego-minister-finansow-wsrod-tych-ktorzy-rzadza-swiatem 

http://wpolityce.pl/polityka/160618-rostowski-nie-chce-mowic-o-spotkaniu-grupy-bilderberg-mam-naprawde-powazne-sprawy-na-glowie

Plik video z posiedzenia Komisji Finansów Publicznych z 11 października 2012 roku, szczególnie istotny jest fragment od 14 godziny 10 minuty i 10 sekundy do 14 godziny 11 minuty i 9 sekundy.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?
unid=44CD92103FBA683DC1257A8C00455FD9

Lista uczestników posiedzenia Grupy Bilderberg w 2012 roku

http://www.bilderbergmeetings.org/participants2012.html

Lista uczestników posiedzenia Grupy Bilderberg w 2013 roku

http://www.bilderbergmeetings.org/participants2013.html

Aktualna lista członków Komisji Trójstronnej

http://www.trilateral.org/download/file/TC_list_5-14.pdf


Szanowni Państwo ! Polki i Polacy!
Piątek, 23 grudnia (10:43)
To jest wojna ekonomiczna!
Środa, 9 listopada (04:31)
4 lipca powód do świętowania mają również Polacy, ze zwycięstwa pod Kłuszynem.
Poniedziałek, 4 lipca (01:02)
Jak budować polską wspólnotę?
Środa, 3 czerwca (04:59)
Lepsze małe zmiany niż żadne
Poniedziałek, 11 maja (03:45)
Dziś 411 rocznia Hołdu Ruskiego!
Środa, 29 października (09:50)
Jakie kary nałoży Komisja Nadzoru Finansowego na spółki powiązane z Acronem?
Wtorek, 29 lipca (12:45)
Sprawa przekroczenia 20% udziałów w Grupie Azoty przez rosyjski Acron
Środa, 16 lipca (01:45)
Wstrząsy w Ojczyźnie a nauczanie Prymasa Tysiąclecia.
Wtorek, 24 czerwca (09:54)
Jeżeli naród polski straci swój język ojczysty, przestanie istnieć !
Piątek, 13 czerwca (11:16)
Brońmy Profesora Chazana, brońmy swoich praw
Czwartek, 12 czerwca (10:19)
Św. Jan Paweł II uczył nas czym powinna być polityka!
Wtorek, 27 maja (03:05)
Radość w świetle ,,Zapisków Więziennych” Prymasa Stefana Wyszyńskiego
Poniedziałek, 23 grudnia (09:03)
Potrzeba nam nowych Witoldów Korczyńskich!
Wtorek, 12 listopada (04:10)
Uroczystość Wszystkich Świętych to powszechne imieniny
Wtorek, 29 października (10:23)
W jaki sposób możemy okazać solidarność ks. arcybiskupowi Józefowi Michalikowi?
Wtorek, 22 października (11:17)
Po co Niemcy chcą nam pomóc pisać podręcznik do historii?
Wtorek, 8 października (09:44)
UE chce, aby OFE mogły inwestować aż do 30 % aktywów za granicą!
Piątek, 4 października (11:05)
Problem farm wiatrowych nadal nierozwiązany!
Środa, 31 lipca (11:20)
Gloria in excelsis Deo!
Piątek, 5 lipca (01:44)