• Czwartek, 28 maja 2020

    imieniny: Augustyna, Jaromira

Blogi

Przez sztukę i wiarę - do ludzi

Halina Łabonarska

Aktorka

Zobaczmy ile nas łączy

Piątek, 20 lipca 2012 (02:01)

W niedzielę, 15 lipca byłam z moim programem poetyckim "Polsko, Ojczyzno moja" w Bolesławcu Śląskim na zaproszenie Państwa Anny i Janusza Chudybów, którzy również tego dnia organizowali manifestację w obronie wolności słowa i telewizji Trwam.

Te wydarzenia stały się dla mnie pretekstem do bezpośredniego i spontanicznego spotkania z ludźmi. Po raz kolejny mogłam zobaczyć, ile nas łączy, niezależnie w jakiej części Polski żyjemy.

Spotkałam ludzi zjednoczonych wspólną sprawą, widziałam ich emocje, wzruszenie; zostałam przez nich obdarowana ogromnym zaufaniem i wdzięcznością za moje świadectwo. Nie pisałabym o tym, gdyby nie fakt, że to spotkanie było tak bardzo potrzebne zarówno mnie, ale też tym wszystkim, którzy przyszli do kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy, gdzie ksiądz kanonik Stanisław Kusik wygłosił piękną homilię. Mówił o miłości Ojczyzny, o naszych powinnościach wobec niej, o odpowiedzialności za wszystkie sprawy Polski.

Widziałam, patrząc od strony ołtarza, kościół pełen ludzi. Wiele osób trzymało biało-czerwone flagi - wszyscy oni później wyruszyli na rynek, aby dać świadectwo prawdzie i pokazać swoje przywiązanie do telewizji Trwam. Po Mszy Świętej odbył się mój program, który jest apelem o obudzenie świadomości historycznej Polaków. Nasza historia jest niezwykła, i poprzez jej zapisane dzieje, od Bogurodzicy aż do Jana Pawła, powinniśmy wzmacniać naszą narodową świadomość. Była piękna pogoda i takaż atmosfera. Cieszyłam się, że mogę się znaleźć wśród tylu osób potrzebujących zjednoczenia. Spotkałam tam między innymi siostrę Stellę i siostrę Magdalenę ze zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa. Spotkanie trwało dość długo, wiele osób chciało porozmawiać, te rozmowy były potrzebne. Czułam się otoczona przyjaciółmi, choć widzieliśmy się po raz pierwszy w życiu.

Byliśmy tam razem i im także chciałam za to podziękować - nie tylko organizatorom, ale również wszystkim tym, którzy znaleźli się na placu.

Patrzyłam na przepiękny rynek Bolesławca i czułam klimat tego miasta, widziałam, jak władze dbają o nie, starają się o jego wygląd, ale najważniejsze było to spotkanie z ludźmi.

Serdeczność organizatorów, Pani Ani i Pana Janusza, oraz wszystkich tych, których później spotkałam w gościnnym domu Państwa Chudybów była jeszcze jedną okazją do poznania środowiska bolesławieckiego i spraw, które z tym rejonem są związane.

Pragnę wszystkim podziękować za to spotkanie i jeszcze raz z głębi serca pozdrawiam wszystkich, których miałam okazję spotkać w tę piękną, lipcową niedzielę w Bolesławcu.


Obelisk w Bychlewie odsłonięty!
Poniedziałek, 30 września (12:01)
Godzina "W" i "Warszawskie dzieci"
Piątek, 2 sierpnia (03:33)
Mój Ojciec dla mnie był bohaterem
Czwartek, 27 czerwca (10:21)
Józef Szaniawski - Dobry Człowiek
Czwartek, 6 września (01:46)
1 sierpnia - dzień pamięci
Sobota, 28 lipca (05:58)