Panie, otwórz serca!
Czwartek, 28 sierpnia 2014 (14:04)W dziewięciu warszawskich świątyniach odbędzie się dziewięciodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji obrony życia dzieci poczętych w Polsce.
Warszawscy obrońcy życia i rodziny w odpowiedzi na cywilizację śmierci, która ogarnia duże obszary życia społecznego, kulturowego, politycznego w Polsce, zapraszają do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
- Nasza modlitwa jest chrześcijańską odpowiedzią miłości na cywilizację śmierci, która szerzy się w świecie. Zauważmy, jakie działania są realizowane przez sferę rządową w Polsce: nagonka i zwolnienie prof. Bogdana Chazana, procedowany projekt rzekomego leczenia niepłodności, który w rzeczywistości promuje in vitro. Nasza modlitwa jest także odpowiedzią na cywilizację śmierci, jaka wręcz „wylewa się” z mediów. W naszej modlitwie chcemy także przepraszać za tę obrazoburczą pseudosztukę „Golgota Picnic” – wyjaśnia w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl Piotr Zajkowski, organizator akcji modlitewnej.
– Co więcej, nie sposób naszej modlitwy, naszego wezwania do adoracji Najświętszego Sakramentu oderwać od bieżących wydarzeń. My, Polacy, musimy czuć się odpowiedzialni za nasz kraj, za naszą Ojczyznę. Nie możemy pozwolić, aby ktokolwiek obrażał nasz Naród. Musimy na kolanach przed Najświętszym Sakramentem prosić o cud, by obronić nasz Naród przed zalewającą nas zewsząd cywilizacją śmierci. Jeśli podnosi się rękę na nienarodzone dzieci, łamiąc podstawowe prawa i Konstytucję, to niedaleka już droga do podnoszenia ręki na rodzinę – dodaje organizator, podkreślając jednocześnie, że aby zatrzymać zło, my, katolicy, musimy wymagać od siebie więcej, więcej czasu poświęcać na modlitwę. – Wierzymy, że Pan Bóg poruszy serca zamknięte na dar życia – podkreśla Zajkowski.
Adoracja zostanie zainaugurowana w najbliższą niedzielę, 31 sierpnia br., w stołecznej parafii Niepokalanego Poczęcia NMP (ul. Przy Agorze 9). W każdej świątyni Pan Jezus będzie adorowany przez całą dobę, i tak kolejno przez dziewięć dni po jednym dniu w danej parafii. W poniedziałek modlitwa rozpocznie się w parafii św. Jakuba Apostoła (ul. Grójecka 38). Wykaz kolejnych w ramce poniżej. Adoracja rozpoczyna się w każdej świątyni zawsze po porannych Mszach Świętych i kończy następnego dnia rankiem.
Całodobowa, dziewięciodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w warszawskich parafiach:
NIEDZIELA – 31 sierpnia, parafia Niepokalanego Poczęcia NMP, ul. Przy Agorze 9, Warszawa-Bielany
PONIEDZIAŁEK – 1 września, parafia św. Jakuba Apostoła, ul. Grójecka 38, Warszawa-Ochota
WTOREK – 2 września, parafia św. Stanisława Kostki, ul. Kardynała Hozjusza 2, Warszawa-Żoliborz
ŚRODA – 3 września, parafia św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, ul. Floriańska 3, Warszawa, katedra warszawsko-praska
CZWARTEK – 4 września, parafia Matki Bożej Królowej Aniołów, ul. Markiewicza 1, Warszawa-Bemowo
PIĄTEK – 5 września, parafia bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni 3, Warszawa-Ursynów
SOBOTA – 6 września, parafia Najświętszego Zbawiciela, ul. Marszałkowska 37, Warszawa-Śródmieście
NIEDZIELA – 7 września, parafia św. Józefa Oblubieńca NMP, ul. Deotymy 41, Warszawa-Koło
PONIEDZIAŁEK – 8 września, parafia Świętego Krzyża, ul. Krakowskie Przedmieście 3, Warszawa-Śródmieście
Marta Milczarska