• Poniedziałek, 26 lipca 2021

    imieniny: Anny, Joachima, Mirosławy

Zgoda na selekcję narodzin wg płci

Piątek, 1 czerwca 2012 (20:30)

Niższa izba amerykańskiego Kongresu zablokowała projekt ustawy zakazujący wykonywania aborcji ze względu na płeć dziecka. Prawo Stanów Zjednoczonych wymaga uzyskania poparcia 2/3 głosów deputowanych. Tymczasem, pomimo zdobycia większości głosów, projekt nie osiągnął wymaganego progu poparcia.

Za ustawą o niedyskryminacji prenatalnej (PRENDA) głosowało 226 republikanów i 20 demokratów, przeciw było 161 demokratów i 7 republikanów. Swój sprzeciw wyraził także prezydent Barack Obama.

Jak wyjaśnia serwis www.lifenews.com, ustawa pozwoliłaby m.in. na uznanie za federalne przestępstwo zmuszania do dokonania aborcji w każdym czasie ciąży ze względu na płeć dziecka.

Serwis prezentuje wynik sondażu, z którego wynika, że aż 77 proc. Amerykanów jest przeciw aborcji ze względu na płeć dziecka. W niektórych częściach USA jest ona nielegalna na mocy przepisów stanowych. Odrzucenie zakazu aborcji ze względu na płeć przez Izbę Reprezentantów nie zmienia tego aktu prawnego. Oznacza tylko tyle, że taka aborcja nadal nie będzie przestępstwem federalnym.

Krótko przed głosowaniem w Kongresie w internecie opublikowano nagranie z dziennikarskiej prowokacji. Wynika z niego, że pracownica klinki aborcyjnej potężnej organizacji Planned Parenthood instruuje podstawioną aktorkę, jak zabić nienarodzone dziecko, jeśli okaże się, że to dziewczynka.

 

Izabela Kozłowska