Islamiści znowu porywają w Nigerii
Czwartek, 12 czerwca 2014 (10:30)Kolejnych dwadzieścia nastolatek zostało porwanych w Nigerii. Wciąż nieznany jest los prawie 200 dziewcząt uprowadzonych w tej samej miejscowości w kwietniu przez islamskich fundamentalistów z ugrupowania Boko Haram.
Władze Nigerii zaostrzają środki bezpieczeństwa na północy kraju, która kontrolowana jest przez islamistów. Na niewiele się to jednak zdaje, ponieważ mają oni swoich informatorów w policji i lokalnych władzach – podaje Radio Watykańskie.
Prezydent kraju wysunął tymczasem propozycję udzielenia amnestii tym rebeliantom, którzy złożą broń. Wzbudziło to w Nigerii falę krytyki i oburzenia ze względu na to, że wsławili się oni okrutną przemocą i brakiem litości dla ofiar.
Arcybiskup stołecznej Abudży stwierdził, że nikomu nie można odmawiać przebaczenia, jednak, jak dodał, złożenie broni to zbyt mało, trzeba prawdziwej przemiany serca.
MPA