• Piątek, 3 kwietnia 2020

    imieniny: Pankracego, Ryszarda

Więcej połączeń na Euro 2012

Czwartek, 31 maja 2012 (13:27)

Od 1 czerwca PKP Intercity uruchomi dodatkowe pociągi do miejscowości turystycznych oraz 50 dodatkowych składów, które dowiozą i odwiozą kibiców na mecze.

Na czas Euro zarządca infrastruktury PKP PLK zmniejszy intensywność prowadzonych prac i w związku z tym wybrane pociągi pojadą szybciej. Część składów nadal kursować będzie objazdami. 

W czerwcu PKP Intercity uruchomi, poza pociągami stałego kursowania i pociągami dedykowanymi Euro 2012, również dodatkowe połączenia wakacyjne do miejscowości turystycznych. W ofercie międzynarodowej pojawi się codzienny pociąg z Gdyni do Berlina „Berlin Gdynia Express”. Pociąg TLK „Kormoran”, który dotychczas kursował na trasie Olsztyn – Katowice, będzie miał wydłużoną trasę do Bielska-Białej, a pasażerowie podróżujący do Gorzowa Wielkopolskiego, dotrą tam pociągiem Lubuszanin, trasą przez Poznań.

Zmienią się również godziny odjazdów i przyjazdów pociągów. I tak np. pociąg EIC „Kościuszko” odjeżdżać będzie z Warszawy Centralnej do Krakowa dwie godziny wcześniej niż dotychczas, tzn. o godzinie 6.35.  Od czerwca z rozkładu, w związku z małym zainteresowaniem, zniknie bezpośrednie połączenie ze Szczecina do Pragi „Alois Negrelli”. Pociągi „Neptun”, „Jantar” i „Kaszub” jadące z Warszawy do Gdyni zatrzymywać się będą na stacji w Kutnie.

Odwołany zostanie skład relacji Warszawa Wschodnia – Łódź Kaliska TLK "Soplica".  W sumie na trasę do/z Łodzi wyruszać będzie 15 par pociągów TLK. 

- Od czerwca zdecydowaliśmy się na zwiększenie puli biletów w ofercie Super Bilet. Chcemy zachęcić pasażerów do zakupu biletów przez internet i do wcześniejszego planowania podróży pociągami, tak jak to jest np. w przypadku linii lotniczych. Czym wcześniej kupi się bilet, tym jest on tańszy. Dodatkowo pragniemy zachęcić do podróży pociągami wyższych kategorii i w ten sposób pokazać, że standard podróży się zmienia i jest coraz wyższy – mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik PKP Intercity.  

Od 1 czerwca 2012 Spółka PKP Intercity zwiększy liczbę pociągów kategorii Twoich Linii Kolejowych (TLK) objętych całkowitą rezerwacją miejsc o kolejnych 68 składów.

Całkowitą rezerwacją miejsc będą objęte również wszystkie dodatkowe pociągi uruchamiane przez PKP Intercity na dojazdy na mecze i powroty podczas najbliższych mistrzostw Europy w piłce nożnej.

MM