Włoscy kapłani śladami św. Jana Pawła II
Środa, 7 maja 2014 (14:37)Grupa księży z diecezji Brescia we Włoszech pielgrzymuje po Polsce śladami św. Jana Pawła II. Wczoraj włoscy kapłani modlili się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.
– Co roku organizujemy wyjazd dla księży, a w tym roku postanowiliśmy zorganizować pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II, żeby poznać lepiej waszego Papieża, odwiedzając te miejsca, z którymi był związany – tłumaczy ks. bp Luciano Monari, ordynariusz Brescii, który stoi na czele pielgrzymki liczącej 27 kapłanów. – Wiemy, że dla Jana Pawła II kult maryjny był bardzo ważny, a w szczególności jego przywiązanie do wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej, dlatego też jest to dla nas ważne – dodał ordynariusz Brescii.
W ramach pielgrzymki do Polski kapłani odwiedzą również: Warszawę, Wadowice, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską oraz Oświęcim – informuje Biuro Prasowe Jasnej Góry.
Diecezja Brescia znajduje się w północnych Włoszech. Jak podkreśla ks. bp Monari, diecezja ta boryka się z problemami, jakie ma Kościół na Zachodzie, tzn. z odejściem młodych od Kościoła. – To jest główny ból i to jest główne zadanie, aby ich przyciągnąć z powrotem – zaznaczył ksiądz biskup. – Matka Boska jest przykładem, jak prowadzić życie Kościoła, bo Ona była tym czynnikiem, który był w stanie zjednać ludzi – dodaje ks. bp Luciano Monari.