• Poniedziałek, 27 stycznia 2020

    imieniny: Jerzego, Anieli, Przybysława

Prawda o aborcji jedzie na Woodstock

Czwartek, 26 lipca 2012 (20:59)

Obrońcy życia skupieni przy Fundacji PRO – Prawo do Życia nie zrezygnowali z docierania z prawdą o aborcji do uczestników Przystanku Woodstock. Pomimo zniszczenia ich wystawy "Wybierz życie"  w 2009 roku, także w tym roku zorganizują ekspozycję.

Podczas Woodstock 2009 zamaskowani wandale, uzbrojeni w noże i pałki, zniszczyli wystawę „Wybierz życie” ustawioną przez Fundację PRO przed wejściem na festiwalowe pole namiotowe. W tym roku sami organizatorzy zastanawiają się nad losem ich wystawy.

- Sam jestem ciekaw, co się będzie działo. Tym razem nie będziemy zostawiać plakatów na noc, będziemy eksponować je tylko w ciągu dnia. Będziemy mieli kilka kamer do rejestracji wszystkiego, co się dzieje wokół. Myślę, że tym razem Jerzy Owsiak nie wyda rozkazu likwidacji wystawy – powiedział Mariusz Dzierżawski, członek rady Fundacji PRO – Prawo do Życia i pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "stopaborcji". Wyjaśnił, że poprzez wystawę fundacja chce dotrzeć do wielu młodych ludzi biorących udział zarówno w festiwalu, jak i angażującym się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (WOŚP).

- Chcemy dotrzeć do nich z przekazem, którego nie dostarczy im Jerzy Owsiak: abortowane ze względów eugenicznych dzieci zasługują na taką samą miłość i opiekę jak wcześniaki, nie są w żaden sposób mniej ludźmi. Będziemy zbierać podpisy pod petycją do polityków, aby zapewnili prawną ochronę dzieciom przed narodzeniem – wyjaśnił Dzierżawski. Jak dodał, nie uczestnicy Woodstock 2009, lecz sami organizatorzy festiwalu protestowali przeciwko wystawie. 

- Niechęć okazywali nam organizatorzy. W czasie ataku na wystawę wielu gości festiwalu aktywnie jej broniło. Sam Jerzy Owsiak kilka razy publicznie negatywnie wypowiadał się o pokazywaniu prawdy o aborcji. Nie wiem, z czego to wynika. Myślę, że warto zapytać go, co sądzi o aborcji. Może myśli, że to dobra rzecz? – zastanawia się Dzierżawski.

Fundacja PRO – Prawo do Życia wyjaśnia w komunikacie, że tegoroczna akcja będzie miała na celu zwrócenie uwagi publiczności festiwalu na haniebne praktyki związane z aborcją eugeniczną, w wyniku której co roku zabija się w Polsce ponad 600 dzieci. W trakcie wystawy zbierane będą również podpisy pod petycją do władz państwowych z apelem o zapewnienie prawnej ochrony wszystkim chorym dzieciom.

Izabela Kozłowska