Błaszczykowski zostaje w Borussii Dortmund
Poniedziałek, 3 czerwca 2013 (18:52)Jakub Błaszczykowski przedłużył kontrakt z Borussią Dortmund do 30 czerwca 2018 roku. Polski piłkarz występuje w tym zespole od 2007 roku.
– Kuba jest dla drużyny podporą, zarówno pod względem sportowym, jak i charakterologicznym. W poprzednim sezonie zrobił furorę także w rozgrywkach europejskich – powiedział dyrektor sportowy klubu Michael Zorc.
27-letni Błaszczykowski w barwach Borussii rozegrał 168 meczów w Bundeslidze. Zdobył w nich 25 goli i zanotował 41 asyst. Dwukrotnie został mistrzem Niemiec, raz sięgnął też po krajowy puchar.
– Kiedy upłynie mój kontrakt, będę miał za sobą ponad dziesięcioletni pobyt w klubie i Dortmundzie. Te miejsca staną się moją drugą ojczyzną. Takie przygody w zawodowym futbolu nie są dziś oczywistością. Jestem dumny, że taka piłkarska marka jak Borussia zdecydowała się zaufać mi na tak długo – powiedział kapitan reprezentacji Polski, cytowany na stronie internetowej klubu.
Borussia zapłaciła za niego Wiśle Kraków trzy miliony euro. Obecnie jego wartość rynkowa wynosi kilka razy więcej.
W polskiej drużynie narodowej Błaszczykowski rozegrał 60 spotkań i zdobył 13 bramek.
IK, PAP