• Wtorek, 24 marca 2026

    imieniny: Marka, Katarzyny, Gabriela

Mourinho poprowadzi Chelsea

Poniedziałek, 3 czerwca 2013 (15:52)

José Mourinho, dotychczasowy szkoleniowiec piłkarzy Realu Madryt został oficjalnie trenerem Chelsea. Słynny Portugalczyk pracował już w tym zespole w latach 2004-2007.

50-letni Mourinho zastąpi w ekipie „The Blues″ Rafaela Beniteza, z którym nie przedłużono kontraktu.

W czasie poprzedniej pracy w Chelsea Portugalczyk zdobył z londyńskim klubem dwukrotnie mistrzostwo Anglii i Puchar Ligi Angielskiej, a raz Puchar Anglii i Tarczę Wspólnoty. W przeszłości był również trenerem m.in. FC Porto i Interu Mediolan (z obiema drużynami wygrał Ligę Mistrzów). W 2010 roku został uznany przez FIFA za najlepszego szkoleniowca świata.

Ostatni sezon w Realu Mourinho, który za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z klubem, sam ocenił jako najgorszy w karierze. Mistrzostwo zdobyła Barcelona, Real był drugi. Po Puchar Hiszpanii sięgnęło Atletico Madryt, a w Champions League ”Królewscy″ zostali w półfinale wyeliminowani przez Borussię Dortmund.

IK, PAP