• Wtorek, 24 marca 2026

    imieniny: Marka, Katarzyny, Gabriela

Janowicz, Przysiężny i Kubot powalczą o 1/16 finału

Czwartek, 30 maja 2013 (08:55)

Trzej Polscy tenisiści: rozstawiony z numerem 21. Jerzy Janowicz, Michał Przysiężny i Łukasz Kubot zagrają dziś w drugiej rundzie singla o awans do 1/16 finału wielkoszlemowego Roland Garros (pula nagród 21,017 mln euro) na kortach ziemnych w Paryżu. 

Najtrudniejsze zadanie czeka Przysiężnego, obecnie 133. w rankingu ATP World Tour, bowiem w ostatnim meczu dnia na korcie centralnym im. Philippe'a Chatriera spotka się z rozstawionym z numerem siódmym Francuzem Richardem Gasquetem (nr 9. na świecie). Przed nimi na największym stadionie w Lasku Bulońskim wystąpią m.in. prowadzący w klasyfikacji ATP World Tour Serb Novak Djoković oraz wiceliderka listy WTA Tour – Maria Szarapowa. 

Wcześniej, w okolicach godziny 13.00, powinien wyjść na kort numer 1 – trzeci co do wielkości obiekt – Kubot. Przeciwnikiem 31-letniego Polaka (107. w rankingu ATP) będzie rozstawiony z nr 24. Francuz Benoit Paire (26. na świecie). 

Natomiast późnym popołudniem o miejsce w 1/16 finału będzie walczył również Jerzy Janowicz, numer 21. w drabince (23. w ATP). Rywalem łodzianina będzie w trzecim meczu na korcie numer siedem Holender Robin Haase (66.). 

Na czwartek wyznaczono także trzy mecze pierwszej rundy debla z udziałem Polaków, w których zagrają: Kubot (z Francuzem Jeremym Chardym), Mateusz Kowalczyk (z Czechem Lukasem Rosolem) oraz Alicja Rosolska (z Gruzinką Oksaną Kałasznikową). W pierwszej rundzie miksta wystąpi Marcin Matkowski (z Czeszką Kvetą Peschke). 

Dotychczas, w ciągu czterech dni Roland Garros, reprezentanci Polski wygrali osiem pojedynków, a ponieśli tylko jedną porażkę.

 

JD, PAP