Rozpoczął się nadzwyczajny konsystorz Leona XIV
Piątek, 26 czerwca 2026 (11:34)Mszą św. pod przewodnictwem Papieża w bazylice św. Piotra rozpoczął się dziś nadzwyczajny konsystorz kardynałów.
To drugi konsystorz zwołany przez Leona XIV. Bierze w nim udział Kolegium Kardynalskie z całego świata. Obrady odbywają się metodą synodalną i obejmują modlitwę, osobistą refleksję oraz pracę w małych grupach.
Po porannej Eucharystii kardynałowie zgromadzili się
w Auli Pawła VI, gdzie Papież wygłosił przemówienie wprowadzające. Następnie zostały przedstawione cele spotkania i metoda pracy.
W imieniu kardynałów przemówił dziekan Kolegium Kardynalskiego ks. kard. Giovanni Battista Re, który wyraził radość z ponownego spotkania kardynałów
z Następcą św. Piotra.