• Czwartek, 25 czerwca 2026

    imieniny: Wilhelma, Doroty, Łucji

Uroczystości w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II

Poniedziałek, 8 czerwca 2026 (20:26)

Ksiądz abp Tomasz Peta, metropolita Astany, przewodniczył w poniedziałek Mszy św. w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Razem z duszpasterzami i wiernymi świętował jubileusze 50-lecia kapłaństwa i 25-lecia sakry biskupiej. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1976 roku w Gnieźnie z rąk ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, a święcenia biskupie w 2001 roku w Rzymie z rąk Ojca Świętego Jana Pawła II.

Galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ.

Katarzyna Cegielska, „Nasz Dziennik”