• Sobota, 14 marca 2026

    imieniny: Leona, Matyldy, Jarmiły

Szaleniec zaatakował kościół

Poniedziałek, 29 kwietnia 2013 (21:45)

Dwudziestoczteroletni mężczyzna zaatakował uczestników niedzielnej Mszy św. sprawowanej w kościele znajdującym się w miejscowości Albuquerque leżącej w południowo-zachodnim stanie USA – Nowym Meksyku.

Sprawcą ataku był Lawrence Capener. Z dotąd nieustalonych przyczyn wtargnął na miejsce zajmowane przez chór i rzucił się z nożem na jego członków – podaje Radio Watykańskie. W wyniku ataku zranionych zostało kilka osób, a cztery z nich wymagały hospitalizacji.

Dzięki natychmiastowej interwencji wiernych napastnik został obezwładniony, co z pewnością zmniejszyło liczbę poszkodowanych. 24-latek został zatrzymany przez uczestników Eucharystii do czasu przyjazdu policji. Jak informuje watykańska rozgłośnia, atak wstrząsnął metropolitą Santa Fe ks. abp. Michaelem Sheehanem, który zapewnił o modlitwie za wszystkich poszkodowanych, a także o to, by już nigdy nie doszło do podobnych zdarzeń.

W stanie Nowy Meksyk chrześcijanie są największą wspólnotą religijną, znaczną jej część stanowią katolicy. 

IK