• Poniedziałek, 27 kwietnia 2026

    imieniny: Zyty, Teofila, Felicji

Na górskim szlaku

Sobota, 29 czerwca 2024 (11:41)

Temperatura w okolicach 14 st. C oraz słaby wiatr sprzyjają w sobotę górskim wędrówkom w Karkonoszach. W ciągu dnia nie są tam prognozowane opady deszczu.

Dziś w wyższych partiach Karkonoszy temperatura waha się od 12 do 14 st. C. Wieje słaby północno-zachodni wiatr. Pomimo całkowitego zachmurzenia w ciągu dnia nie są prognozowane opady deszczu – podała Grupa Karkonoska GOPR. Widzialność w górach jest bardzo dobra.

Wszystkie szlaki w Karkonoszach są dostępne dla turystów. Karkonoski Park Narodowy (KPN) przypomina jednak, że od połowy czerwca szlak czerwony, tzw. zakosy od Domu Śląskiego na szczyt Śnieżki, jest szlakiem jednokierunkowym. „Można nim jedynie podchodzić. Drogą Jubileuszową – szlakiem niebieskim, możemy zarówno podchodzić na Śnieżkę, jak i schodzić z jej szczytu. Ze względu na zły stan techniczny murków na krawędzi Drogi Jubileuszowej prosimy na nich nie siadać i nie podchodzić. Murki w złym stanie są oznakowane w terenie” – głosi komunikat KPN.

JG, PAP