• Środa, 16 października 2019

    imieniny: Jadwigi, Florentyny, Gawła

Nowe przetargi na budowę dróg

Wtorek, 3 lipca 2012 (09:22)

W tym kwartale pojawią się trzy nowe kontrakty na budowę dróg, warte ok. 0,5 mld zł, a największy z planowanych przetargów wart jest 200-300 mln zł i  dotyczy dokończenia budowy fragmentu autostrady A4 i drogi S19.

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma ogłosić w tym kwartale również przetargi na budowę obwodnicy Bargłowa Kościelnego na drodze nr 61 i Leżajska w ciągu drogi krajowej nr 77 - donosi "Rzeczpospolita". Są warte ok. 170 mln złotych.

Natomiast rzeszowski oddział GDDKiA przygotowuje teraz niezbędne dokumenty do uruchomienia przetargu na odcinek A4 i S19, ale przetarg uda się rozstrzygnąć najwcześniej na jesieni tego roku. Dotąd ten odcinek A4 budowały firmy Radko i Punji Lloyd na podstawie umowy z kwietnia 2010 roku za 441 mln zł brutto. – Za wykonane prace zapłaciliśmy faktury w wysokości 180,6 mln zł – mówi dla „Rzeczpospolitej” Urszula Nelken, rzecznik GDDKiA. Umowę rozwiązano ze względu na brak płynności finansowej, gdy prace na kontrakcie były zaawansowane w ok. 51 proc.

Trwają też analizy sposobu wybudowania 140-kilometrowego odcinka autostrady A1 z Tuszyna do Pyrzowic. Dyrekcja przygotowała już kilkanaście wariantów realizacji tej inwestycji, zarówno w partnerstwie publiczno-prywatnym, jak i z budżetu państwa. Jeśli wybierze tę drugą opcję, droga będzie mogła zacząć powstawać dopiero po 2014 roku.

AN