• Czwartek, 28 maja 2020

    imieniny: Augustyna, Jaromira

"Życie Warszawy" nie przyciągnęło reklamodawców

Wtorek, 3 lipca 2012 (09:18)

Presspublica zrezygnowała z wydawania „Życia Warszawy” w formie dodatku do "Rzeczpospolitej". W gazecie będą jedynie drukowane strony pod taką paginą w całości poświęcone stołecznym informacjom.

 

W sobotnio-niedzielnym wydaniu „Rzeczpospolitej” stołecznego dodatku już nie było, a w wydaniu wczorajszym między stronami krajowymi i zagranicznymi pojawiła się jedna strona dedykowana stolicy, z zaledwie dwoma tekstami i logo „Życia Warszawy”. Jak podaje portal Press.pl, to jeden ze skutków cięcia kosztów w Presspublice a dodatek nie przyciągał reklamodawców. Popularnością cieszył się natomiast prowadzony przez zespół „ŻW” stołeczny serwis internetowy i z niego wydawca nie rezygnuje.

Pierwszy numer „Życia Warszawy” ukazał się w 1944 roku. Po 1991 roku pismo stało się przedmiotem zakulisowych przetargów politycznych - jego właścicielami byli m.in. sardyński biznesmen Nicola Grauso oraz polscy przedsiębiorcy Zbigniew Jakubas i Michał Sołowow. Gdy w 2007 roku Presspublica przejmowała dziennik, jego sprzedaż sięgała 20 tys. egz., jednak stale spadała.

 

AN