• Sobota, 18 maja 2024

    imieniny: Jana, Eryka, Aleksandry

Dziś w „Naszym Dzienniku”

Zubożenie Polaków

Sobota, 9 marca 2024 (00:17)

Spodziewane 1,5 bln zł, które mamy wyłożyć z własnych kieszeni na termomodernizację budynków, to dużo za mało. Komisja Europejska chce przyśpieszenia inwestycji, co tylko zwiększy koszty.

Wkrótce wszyscy bardzo mocno odczujemy Europejski Zielony Ład (EZŁ). Komisja Europejska domaga się dojścia do tzw. neutralności klimatycznej, a jednym z celów jest dokonanie termomodernizacji budynków, w tym mieszkalnych. Jeszcze dwa lata temu rząd Mateusza Morawieckiego szacował, że na ten cel właściciele domów
i mieszkań będą musieli wydać aż 1,5 bln zł. Obecnie kwota ta jest już nieaktualna. Nie tylko dlatego, że w ostatnim czasie wzrosły koszty materiałów budowlanych oraz tzw. robocizny, ale też z uwagi na skrócenie przez Brukselę czasu na wykonanie inwestycji. – Komisja Europejska jest jak walec, który prze do budowy zielonej Europy, ideologicznego tworu zaciągniętego z twórczości Karola Marksa i Fryderyka Engelsa. Rzeczywistość, która jest nam tworzona, będzie nie do zniesienia – mówi „Naszemu Dziennikowi” Kazimierz Grajcarek, ekspert do spraw energetyki, były przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

RS, APW, „Nasz Dziennik”