• Sobota, 13 kwietnia 2024

    imieniny: Marcina, Przemysława

Wydarzenia sportowe

Czwartek, 29 lutego 2024 (17:14)

Przekazujemy skrót wydarzeń sportowych:

Jutro rozpoczną się lekkoatletyczne halowe mistrzostwa świata w Glasgow. Biało-Czerwoni w zawodach tej rangi zdobyli do tej pory 34 medale, w tym 5 złotych.

 

x x x

 

Organizatorzy tegorocznych igrzysk w Paryżu oficjalnie otrzymali klucze do wioski olimpijskiej. W czwartek
52-hektarowy kompleks, który będzie gościł ponad 14 tys. sportowców i członków ekip, odwiedził prezydent Francji Emmanuel Macron.

 

x x x

 

Bieg kobiet na 15 km biathlonowego Pucharu Świata, pierwotnie zaplanowany na czwartkowe popołudnie w Oslo, został przełożony na piątek na godz. 12.30. Organizatorzy jako powód podali złe warunki atmosferyczne.

 

x x x

 

Były selekcjoner Szwajcarów Vladimir Petković, w przeszłości wymieniany jako kandydat na trenera piłkarskiej reprezentacji Polski, poprowadzi kadrę Algierii. Zastąpi Djamela Belmadiego, z którym rozstano się
w styczniu po nieudanym występie w Pucharze Narodów Afryki.

 

x x x

 

W wyniku rozpoczętej przez Rosję 24 lutego 2022 roku wojny z Ukrainą śmierć poniosło 443 ukraińskich sportowców i trenerów. Uszkodzone zostały 502 obiekty sportowe – poinformowało ministerstwo sportu i młodzieży tego kraju.

 

x x x

 

W lidze NBA koszykarze Lakers w derbach Los Angeles pokonali ekipę Clippers 116:112, choć na początku czwartej kwarty przegrywali 21-punktową różnicą.
Do wygranej poprowadził ich LeBron James, który
w ostatniej części gry zdobył 19 ze swoich 34 punktów.

APW, PAP