• Sobota, 13 kwietnia 2024

    imieniny: Marcina, Przemysława

Otwórzmy się na światło Jezusa

Niedziela, 25 lutego 2024 (12:32)

„Otwórzmy się na światło Jezusa! On jest miłością i życiem bez końca” – zaapelował Papież w rozważaniu przed niedzielną modlitwą Anioł Pański.

Ojciec Święty nawiązał do czytanego dzisiaj fragmentu Ewangelii (Mk 9,2-10), ukazującego scenę Przemienienia Pańskiego. Zaznaczył, że w ten sposób Jezus pragnie objawić uczniom znaczenie tego, co przeżyli razem – odblasku światła Jezusa. Od tej jasności uczniowie nie mogą już nigdy oderwać wzroku, zwłaszcza w chwilach próby. Zatem chrześcijanie są wezwani do tego, aby nigdy nie odrywać oczu od jasności Jezusa – wskazał Franciszek.

„Otwórzmy się na światło Jezusa! On jest miłością i życiem bez końca. Na niekiedy krętych ścieżkach życia szukajmy Jego oblicza, pełnego miłosierdzia, wierności i nadziei” – zaapelował Papież. Zaznaczył, że pomocą w tym jest dla nas modlitwa, słuchanie Słowa Bożego, sakramenty, zwłaszcza spowiedź i Eucharystia. Ale także spojrzenie ludziom w oczy, ucząc się dostrzegania jasności Boga w każdym i pielęgnując zdolność zadziwienia się tym pięknem, które jaśnieje w każdym człowieku. Ojciec Święty zachęcił do pielęgnowania otwartego spojrzenia, poszukiwania jasności Jezusa w modlitwie i w spotykanych osobach.

„Niech Maryja, jaśniejąca Bożym światłem, pomoże nam utkwić spojrzenie w Jezusie i patrzeć na siebie nawzajem z ufnością i miłością”  – powiedział Franciszek przed odmówieniem modlitwy Anioł Pański i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

APW, KAI