Podejmij Drogę Maryi
Poniedziałek, 12 lutego 2024 (10:19)Już 21 lutego, w środę, rozpocznie się kolejna edycja 33-dniowych rekolekcji oddania swojego życia Panu Jezusowi.
Maryja zachęca nas do podjęcia drogi prowadzącj do Chrystusa. Przejdźmy okres Wielkiego Postu razem z Nią.
W dniach od 21 lutego do 25 marca będzie można odbyć indywidualne rekolekcje oddania swojego życia Jezusowi Chrystusowi przez Maryję w niewolę miłości, w duchu
św. Ludwika Marii Grigniona de Montfort.
Każdego dnia rozważania rekolekcyjne można czytać na podstawie wskazań św. Ludwika. To właśnie napisany przez niego „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” był inspiracją dla wielu świętych, m.in. dla św. Jana Pawła II.
Święty Ludwik podkreślał: „Ach, cóż za przedziwne to dzieło! Proch przemienia się w światłość, brud w czystość, grzech w świętość, stworzenie w Stwórcę i człowiek
w Boga! […] Twoim najpewniejszym powołaniem jest zdobycie świętości Bożej. […] Cóż więc uczynisz, Duszo? Jakie środki wybierzesz, żeby wznieść się tam, dokąd cię Bóg wzywa?”.
Szczegóły nt. rekolekcji TUTAJ
AB, „Nasz Dziennik”