Sympozjum „Trzeźwość polską racją stanu”
Piątek, 2 lutego 2024 (16:37)20 lutego bieżącego roku w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się sympozjum „Trzeźwość polską racją stanu”. Wydarzenie jest organizowane przez AKSiM oraz Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.
20 lutego w auli AKSiM w Toruniu (ul. Droga Starotoruńska 3) odbędzie się sympozjum „Trzeźwość polską racją stanu”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 7.00 Mszą św. pod przewodnictwem ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, które znajduje się obok kampusu AKSiM.
Właściwa część konferencji rozpocznie się o godz. 9.30, a jej zakończenie planowane jest na godz. 12.30. Głos zabiorą członkowie Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych KEP oraz wykładowcy AKSiM.
– Będzie to wspaniała okazja, aby spotkać się w gronie osób zatroskanych o trzeźwość polskiego Narodu i pogłębić swoją wiedzę. Chodzi o to, aby dowiedzieć się, jak praktykować trzeźwość w codziennym życiu i jak chronić się przed nałogami. Specjaliści przybliżą też konsekwencje braku trzeźwości dla zdrowia człowieka. Zachęcam wszystkich, aby w duchu odpowiedzialności za naszą Ojczyznę włączyli się w tę ważną inicjatywę – mówił na antenie Radia Maryja przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych KEP ks. bp Tadeusz Bronakowski.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują Radio Maryja, Telewizja Trwam, „Nasz Dziennik” oraz miesięcznik „W Naszej Rodzinie”.
Na sympozjum można zapisać się, wysyłając e-mail na adres: recepcja@hotel-akademicki.pl oraz telefonicznie, dzwoniąc pod numer 56 650 40 00.
Poniżej zamieszczamy program wydarzenia.
7.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II
9.30 – ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych: Wprowadzenie i powitanie
9.45 – dr hab. Krzysztof Wojcieszek, prof. SWWS: „Trzeźwość polską racją stanu”
10.15 – dr Janina Bokun: „Rola osób świeckich w promowaniu trzeźwości we współczesnej Polsce poprzez ruchy oraz grupy samopomocowe”
10.35 – ks. dr Jan Seremak CSMA: „Polska albo będzie trzeźwa, albo nie będzie jej wcale – polityka zaborców wobec Polaków”
10.55 – dr Mateusz Kaleta, Instytut Dziennikarstwa AKSiM: „Trzeźwe spojrzenie na nowe media wśród młodych”
11.15 – dr Ilona Nowosad, Instytut Informatyki i Informatyki Medialnej AKSiM: „Zaledwie pół litra do degradacji społecznej – groźny model spożycia alkoholu w Polsce”
11.35 – ks. dr Witold Burda, WSD Przemyśl: „Rodzina bł. Ulmów wzorem dla polskich rodzin”
11.55 – Świadectwa i dyskusja
12.30 – o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor, prof. AKSiM: Podsumowanie sympozjum