Hidvéghi: Przykład politycznej zemsty
Czwartek, 11 stycznia 2024 (11:38)Aresztowanie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika to przykład politycznej zemsty dokonywanej przez Donalda Tuska; to standardy latynoskie, a nie europejskie – ocenił eurodeputowany węgierskiej partii Fidesz Balázs Hidvéghi.
„Pierwsza myśl, jaką miałem, kiedy dowiedziałem się […]
o aresztowaniu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika była taka, że to telenowela, historia z Ameryki Łacińskiej,
a nie z Europy. Jest to przykład politycznej zemsty dokonywanej przez Donalda Tuska. To próba zastraszenia, szantażu i kampania odwetu wymierzona w przeciwników politycznych” – ocenił polityk z ugrupowania premiera Węgier Viktora Orbána.
Zwrócił jednocześnie uwagę, że sytuacji w Polsce
nie komentują przedstawiciele instytucji unijnych.
„W Brukseli panuje ogłuszająca cisza. Komisja Europejska nie powiedziała nic o wtorkowych wydarzeniach. Podobnie nie odniosła się do ataku na polskie media publiczne. To rażący przykład stosowania podwójnych standardów, który tylko potwierdza i wzmacnia nasze stanowisko: kwestia praworządności i demokracji jest używana jako broń przeciwko rządom i politykom, których brukselskie elity
nie lubią” – podkreślił Hidveghi.
„Z kolei jeśli ktoś jest ich pupilem – tak jak Donald Tusk – to może atakować, szantażować i mścić się, nie obawiając się nawet słownej reprymendy” – podsumował węgierski polityk.
APW, PAP