• Czwartek, 29 lutego 2024

    imieniny: Romana, Lutosława

Prognoza pogody

Sobota, 2 grudnia 2023 (08:15)

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 994 hPa
i będzie się wahać.

Dziś zachmurzenie całkowite, na północy z przejaśnieniami. Początkowo miejscami na północy marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Niemal w całym kraju opady śniegu, na południu
o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym,
i ograniczające widzialność do 300 m. Przyrost pokrywy śnieżnej w południowej i południowo-wschodniej części kraju od 5 cm do 12 cm, miejscami w województwie małopolskim i podkarpackim oraz na południu lubelskiego do 20 cm, a w Karpatach do 25 cm.

Na południowym wschodzie miejscami śnieg będzie przechodzić w deszcz ze śniegiem i deszcz, także marznący i powodujący gołoledź. Prognozowana suma opadów w Bieszczadach od 10 mm do 20 mm. Na Wybrzeżu i Pomorzu przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu oraz możliwy przyrost pokrywy śnieżnej lokalnie o 5 cm. Temperatura maksymalna od -3 st. C do 0 st. C; cieplej na krańcach południowo-wschodnich i nad morzem, od 0 st. C do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu miejscami porywisty, z kierunków północnych, tylko początkowo na północnym wschodzie słaby, zmienny.
W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h, a w Sudetach do 65 km/h. Porywy wiatru mogą powodować zawieje
i zamiecie śnieżne, nie tylko w górach.

JG, PAP