• Czwartek, 29 lutego 2024

    imieniny: Romana, Lutosława

Prognoza pogody

Piątek, 1 grudnia 2023 (07:56)

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Dziś zachmurzenie w północnej połowie kraju duże z większymi przejaśnieniami, a w południowej duże i całkowite. Miejscami, głównie na południu, opady śniegu, nad morzem także deszczu ze śniegiem i deszczu. Na południowym wschodzie, głównie w Bieszczadach, opady śniegu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i możliwy będzie marznący deszcz powodujący gołoledź.

Przyrost pokrywy śnieżnej na południu od 5 cm do 8 cm, na Wybrzeżu około 5 cm. Temperatura maksymalna od -4 st. C na północnym wschodzie do 0 st. C na południu i zachodzie; cieplej nad morzem: do 4 st. C. Wiatr na ogół słaby, w centrum zmienny, a na południu północno-wschodni. Jedynie na północy wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków zachodnich, skręcający na północny. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy na południu zachmurzenie całkowite, opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym i ograniczające widzialność do 400 m. Przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm, a w Karpatach do 12 cm. Na południowym wschodzie śnieg będzie przechodzić w deszcz ze śniegiem oraz marznący deszcz powodujący gołoledź. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Liczne marznące mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Miejscami opady śniegu, głównie na Wybrzeżu i tam przyrost pokrywy śnieżnej o mniej więcej 5 cm.

Temperatura minimalna od -9 st. C na północy, około -4 st. C w centrum do -1 st. C na południowym wschodzie; cieplej nad morzem: od 0 do 2 st. C. Na Pomorzu miejscami ślisko. Wiatr zwykle słaby, na południu północno-wschodni, poza tym zmienny. Jedynie nad morzem wiatr okresami umiarkowany, z kierunków północnych. W Karpatach porywy wiatru do 55 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

JG, PAP