• Czwartek, 29 lutego 2024

    imieniny: Romana, Lutosława

Dziś w „Naszym Dzienniku”

Komisja niewygodna dla PO

Piątek, 1 grudnia 2023 (02:01)

Z mec. Bartoszem Kownackim, posłem PiS rozmawia Urszula Wróbel

Większość sejmowa zadecydowała o odwołaniu ośmiu członków Komisji ds. badania wpływów rosyjskich. Posłowie tej partii przekonywali, że dotychczasowi członkowie rzekomo nie byli niezależni…

– Myślę, że rzeczywistym powodem ich odwołania był fakt, że zostali oni wybrani przez Prawo i Sprawiedliwość. Wszyscy byli już członkowie tej komisji byli specjalistami najwyższej klasy, fachowcami z dużym doświadczeniem. Ponadto nie są to tzw. frontmeni w walce z PO. Mam osobiste doświadczenia pracy z tymi osobami i jestem przekonany, że wszyscy zdecydowanie staraliby się wyjaśnić wszystkie sprawy w sposób rzetelny i obiektywny. Byłaby to praca oparta na dokumentach, faktach. I na pewno nie mielibyśmy do czynienia z uprawianiem polityki, co próbuje się dziś forsować.

Przypomnę, że kiedy powoływaliśmy tę komisję, to byliśmy otwarci na propozycje opozycji w kwestii ich kandydatów na członków tego ciała. Chcieliśmy, żeby każda ze stron miała swojego przedstawiciela. Bardzo nam zależało, aby zasiedli w niej specjaliści, którzy mieliby zaufanie przeciwnej strony. Wtedy można byłoby bardzo merytorycznie kwestionować ewentualne polityczne „wycieczki”. Jednak wtedy ówczesna opozycja sejmowa nie chciała w ogóle tej komisji.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Urszula Wróbel