• Czwartek, 29 lutego 2024

    imieniny: Romana, Lutosława

Wydarzenia sportowe

Niedziela, 22 października 2023 (18:28)

Przekazujemy skrót wydarzeń sportowych:

Sabina Jarząbek (KKL Kielce) zdobyła w Kole mistrzostwo Polski w ulicznym biegu na 10 km. Triumfatorka uzyskała czas 33.06 min i ustanowiła rekord życiowy. To jej trzeci medal mistrzostw kraju na tym dystansie. Jarząbek wyprzedziła o blisko minutę ubiegłoroczną zwyciężczynię Izabelę Paszkiewicz (AZS UMCS Lublin). Na trzeciej pozycji finiszowała Monika Dubiella (LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz). O medale rywalizowało 17 biegaczek. Zawody łącznie ukończyło 433 zawodników.

 

x x x

Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe wygrało niedzielną rywalizację drużynową mistrzostw Polski w skokach narciarskich na igelicie. W zawodach, które rozegrano
w Szczyrku, wystartowało 17 zespołów z 9 klubów.

 

x x x

 

Pływaczka Kaylee McKeown ustanowiła swój drugi rekord świata w ciągu dwóch dni podczas zawodów Pucharu Świata w Budapeszcie. Australijka w sobotę wynikiem 57,33 poprawiła o 0,12 s własny rekord na 100 m stylem grzbietowym. Dzień wcześniej pokonała dystans o połowę krótszy tym samym stylem w czasie 26,86 s.

 

x x x

 

Amerykańska gwiazda łyżwiarstwa figurowego 18-letni
Ilia Malinin obronił w Dallas tytuł wśród solistów w Skate America, pierwszych w tym sezonie zawodów Grand Prix. Najlepszą parą sportową okazali się Niemcy – Annika Hocke i Robert Kunkel. Siódma po programie obowiązkowym jest Jekaterina Kurakowa.

 

x x x

 

Polacy wystąpili w trzech sobotnich finałach A inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w short-tracku w Montrealu. Piąte miejsca na 1000 m zajęli Diane Sellier
i Kamila Stormowska. Sztafeta mieszana była trzecia na mecie, ale została zdyskwalifikowana za źle przeprowadzoną zmianę.

 

x x x

 

Hokeiści Vegas Golden Knights nie zatrzymują się w lidze NHL – w sobotnim meczu wygrali na wyjeździe z Chicago Blackhawks 5:3. To dla nich szóste zwycięstwo z rzędu od początku sezonu, czym wyrównali najlepszy wynik obrońcy tytułu Pucharu Stanleya. Podobną serię mieli Edmonton Oilers (1985–86) i Ottawa Senators (1920–21).

 

x x x

 

Drużyna Charlotte FC w ostatniej kolejce rundy zasadniczej piłkarskiej ligi MLS pokonała Inter Miami 1:0. Dzięki wygranej klub Karola Świderskiego i Kamila Jóźwiaka, który zaliczył asystę, zagwarantował sobie udział
w barażach do play-off. W zespole gości wystąpił Lionel Messi.

 

x x x

 

Adam Nowicki i Dominika Jackiewicz (MKLS Szczecin) zdobyli w Poznaniu złote medale mistrzostw Polski
w maratonie. 22. edycję zawodów wygrali natomiast biegacze z Afryki – Petro Mamu Shaku z Erytrei oraz Etiopka Tseginesh Mekonnin Legesse.

APW, PAP