• Czwartek, 29 lutego 2024

    imieniny: Romana, Lutosława

Wydarzenia sportowe

Piątek, 20 października 2023 (19:02)

Co wydarzyło się w sporcie? Przeczytaj

Selekcjoner polskich piłkarzy Michał Probierz zapowiedział podczas piątkowego zjazdu PZPN, że wciąż będzie podejmować trudne decyzje i odmładzać kadrę narodową. „To jedyna droga dla tej reprezentacji” – dodał.

Prezes Cezary Kulesza powiedział z kolei, że w ciągu dwóch lat jego rządów zrealizowano większość założeń przedwyborczych. Jednym z punktów obrad była zmiana w zarządzie – w skład tego gremium wszedł prezes Korony Kielce Łukasz Jabłoński.

 

x x x

 

W przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu wystąpi tylko jeden reprezentant Polski w kolarstwie szosowym, a w konkurencjach kobiecych wezmą udział trzy Polki – wynika z rankingu UCI na zakończenie sezonu 2023.

 

x x x

 

Światowa Rada Sportów Motorowych zatwierdziła kalendarz samochodowych mistrzostw świata, w którym – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – znalazł się Rajd Polski z bazą w Mikołajkach. Sezon WRC będzie się składał z 13 imprez, a otwarcie nastąpi pod koniec stycznia w Monte Carlo.

 

x x x

 

Christine Sinclair, zdobywczyni największej na świecie liczby goli dla swojej drużyny narodowej, postanowiła zakończyć reprezentacyjną karierę. 40-letnia Kanadyjka strzeliła 190 bramek w 327 występach. Wśród mężczyzn rekord należy do Portugalczyka Cristiano Ronaldo – 127 goli.

 

x x x

 

Lider rankingu tenisistów Novak Djoković będzie reprezentował Serbię w turnieju drużyn mieszanych United Cup w Australii. Rozgrywki, w których z numerem pierwszym rozstawiona będzie Polska, odbędą się w dniach 29 grudnia – 7 stycznia.

 

x x x

 

Obrońcy tytułu Vegas Golden Knights nie zatrzymują się w hokejowej lidze NHL – w czwartkowym meczu wygrali na wyjeździe z Winnipeg Jets 5:3. To dla nich piąte zwycięstwo z rzędu od początku sezonu, co jest rekordową serią w historii klubu.

JG, PAP