• Środa, 6 maja 2026

    imieniny: Filipa, Jakuba, Judyty

Dziś w „Naszym Dzienniku”

Bitwa o sumienia

Czwartek, 19 października 2023 (11:35)

Przez orędownictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki błagajmy Boga w intencji Ojczyzny i o odnowę sumień Polaków.

Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko został zamordowany przez władze komunistyczne, ponieważ bronił wolności ducha Polaków i formował nasze sumienia. Dziś, w 39. rocznicę jego męczeńskiej śmierci, módlmy się przez jego wstawiennictwo w intencji Ojczyzny, zagrożonej rządami ludzi, którzy walczą z Bożym Prawem.

– Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko jest wielkim patronem modlitwy za Ojczyznę, o jej odrodzenie duchowe i moralne. Widzimy, jak ogromna jest dziś nędza duchowa Polaków, która polega na kierowaniu się negatywnymi emocjami, z pominięciem argumentów rozumowych.
To pokazały wyniki wyborów do parlamentu. Wydaje się,
że zwłaszcza młode pokolenie w dużej mierze jest zainfekowane odrzucaniem wszystkiego, co związane jest
z wiarą katolicką, z prawdziwym patriotyzmem. Tak łamane są polskie sumienia – zauważa ks. bp Ignacy Dec, biskup senior diecezji świdnickiej. Jak ocenia, w takim niszczeniu sumień Polaków prym wiodą liberalne media, które sieją nienawiść do Boga, Kościoła, zasad moralnych wypływających z Dekalogu i prawa naturalnego.
– Z podobną propagandą mieliśmy do czynienia w czasach komunizmu – zaznacza ks. bp Ignacy Dec.

Więcej o potrzebie odbudowy ducha Narodu oraz modlitwie za parlamentarzystów można przeczytać w dzisiejszym wydaniu „Naszego Dziennika”. W wersji papierowej do nabycia w kiosku lub w wersji elektronicznej TUTAJ.

Małgorzata Bochenek