• Środa, 6 grudnia 2023

    imieniny: Mikołaja, Emiliana, Jaremy

Wydarzenia sportowe

Piątek, 15 września 2023 (19:54)

Co wydarzyło się w sporcie? Przeczytaj.

 

Tuż przed rozpoczęciem półfinału mistrzostw Europy siatkarzy media obiegła informacja, że Bartosz Kurek nie zagra ze Słowenią. Atakującemu powrócił ból, z którym zmagał się przed turniejem, nie wystąpi więc także w sobotę w finale z Włochami. „Nie wiemy, co się dzieje” – przyznał trener Polaków Nikola Grbic.

 

x x x

 

Wszystko wskazuje na to, że wyścig o fotel selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski i o miano następcy Fernando Santosa odbędzie się między Markiem Papszunem a Michałem Probierzem. „Na to wygląda, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że to będzie Polak” – słychać w PZPN.

 

x x x

 

Aleksandra Mirosław, czasem 6,24 s, ustanowiła rekord świata we wspinaczce sportowej na czas. Polka dokonała tego w eliminacjach zawodów w Rzymie, które są europejskimi kwalifikacjami do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu.

 

x x x

 

Hubert Hurkacz pokonał Kaipo Marshalla 6:0, 7:5 i Polska prowadzi z Barbadosem 1:0 w rozgrywanym w Kozerkach meczu tenisowego Pucharu Davisa. W drugim piątkowym pojedynku Olaf Pieczkowski zmierzy się z Darianem Kingiem.

 

x x x

 

Troje reprezentantów Polski wystąpi w finałowych zawodach Diamentowej Ligi w Eugene na stadionie Hayward Field. W sobotę Norbert Kobielski wystartuje w skoku wzwyż, natomiast w niedzielę Natalia Kaczmarek pobiegnie na 400 m, a Pia Skrzyszowska na 100 m przez płotki.

 

x x x

 

„Gedania wychowuje oraz kształci charaktery najmłodszego pokolenia w duchu patriotyzmu i polskości. Przed tym klubem wielka przyszłość” – powiedział w piątek w Gdańsku podczas obchodów 101. rocznicy powstania Gedanii minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

JG, PAP