• Czwartek, 16 września 2021

    imieniny: Korneliusza, Edyty, Cypriana

Podpisy pod petycją do Obamy zebrane

Poniedziałek, 2 lipca 2012 (10:34)

Dziś ok. godz. 10.15 liczba podpisów pod petycją do prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy, by „wsparł wezwanie Narodu Polskiego o międzynarodowe śledztwo w sprawie katastrofy lotniczej w Smoleńsku w 2010 roku”, przekroczyła wymagane 25 tys.  Liczba ta ciągle się powiększa.

 

Liczba 25 tys. podpisów potrzebna była, by władze amerykańskie rozpatrzyły wniosek i odpowiedziały na niego publicznie. Ponadto, według obowiązujących procedur, administracja Obamy poinformuje e-mailowo wszystkich sygnatariuszy petycji o swojej decyzji i ustaleniach.

Petycja została zaliczona do dwóch kategorii: prawa i wolności obywatelskie oraz polityka zagraniczna. Należy podkreślić, że jest to ogromna szansa, by okoliczności i przebieg lotu Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem, były wyjaśnione w międzynarodowym śledztwie.

Pomimo zebrania wymaganej liczby zachęcamy wszystkich, by jeszcze składać swoje podpisy. W ten sposób możemy pokazać, jak ważne jest dla nas wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Aby podpisać się pod petycją, wystarczy utworzyć własne konto na portalu We the People, po czym poprzeć wniosek w sprawie Smoleńska. W formularzu należy podać jedynie swoje imię i nazwisko, adres e-mailowy, kod pocztowy (ZIP code). Warto podkreślić, że inni użytkownicy portalu i sygnatariusze petycji widzą jedynie imię i pierwszą literę nazwiska, dzięki czemu podpisujący zachowują anonimowość.

Strona internetowa serwisu We the People: whitehouse.gov/petitions

Strona petycji smoleńskiej: wh.gov/zMU

 

 

AN