• Piątek, 8 maja 2026

    imieniny: Stanisława, Wiktora, Lizy

Ruszył Marsz Powstania Warszawskiego

Wtorek, 1 sierpnia 2023 (17:50)

Po godzinie 17.00 z ronda Dmowskiego na plac Krasińskich ruszył Marsz Powstania Warszawskiego. Uczestnicy marszu niosą biało-czerwone flagi i śpiewają powstańcze piosenki.

Wstrzymany został ruch w Alejach Jerozolimskich. Stopniowo będą zamykane kolejne ulice, a komunikacja będzie kierowana na objazdy.

Na czele marszu idą rekonstruktorzy w strojach historycznych oraz uczestnicy niosący baner z hasłem „63 Dni Chwały”.

Wcześniej odśpiewano hymn Polski oraz piosenkę „Sen o Warszawie”. Głos zabrał też prezes Stowarzyszenia Rot Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz.

„Przyszliśmy tutaj po to, żeby oddać cześć i chwałę tym, którzy 79 lat temu podjęli ten nierówny bój z Niemcami” – powiedział Bąkiewicz.

Uczestnicy marszu przejdą Alejami Jerozolimskimi do ronda de Gaulle′a. Następnie Traktem Królewskim i Miodową na plac Krasińskich. Wraz z przemarszem stopniowo będą wyłączane z ruchu kolejne ulice na trasie. Autobusy i tramwaje zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Na placu Krasińskich odbędzie się koncert powstańczych piosenek.

APW, PAP