Wyrażamy naszą solidarność
Wtorek, 26 marca 2013 (19:10)
Gdańsk, 26.03.2013 r.
Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź
Metropolita Gdański, delegat KEP ds. Telewizji Trwam
Czcigodny Księże Arcybiskupie
W obliczu zaplanowanego i realizowanego ataku mediów „mętnego nurtu” na osobę Księdza Arcybiskupa wyrażamy naszą solidarność z drogim nam Księdzem Arcybiskupem, który – jak uważamy – za swoją niezłomną postawę wierności Chrystusowej Ewangelii, Kościołowi i naszej Ojczyźnie jest tak brutalnie atakowany.
Od ponad półtora roku przez modlitewną pikietę przed Krajową Radą Radiofonii i Telewizji w Warszawie wspieramy wysiłki Księdza Arcybiskupa jako delegata Konferencji Episkopatu Polski do spraw Telewizji Trwam i wszystkich ludzi dobrej woli walczących o miejsce dla katolickiej Telewizji Trwam na MUX-1.
W tym szczególnym okresie niewątpliwej próby dla Księdza Arcybiskupa i Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie pragniemy zapewnić o modlitewnym trwaniu przy boku Księdza Arcybiskupa. Z wyrazami najwyższego szacunku i wdzięczności za wszystko, co Ksiądz Arcybiskup czyni dla Kościoła i naszej Ojczyzny.
Ks. Jerzy Garda z pikietującymi
not. JD