• Wtorek, 3 października 2023

    imieniny: Jana, Teresy, Ewalda

Prognoza pogody

Środa, 31 maja 2023 (07:10)

Środa zapowiada się na spokojną w pogodzie, bez deszczu i ciepło, z temperaturą maksymalną do 25 st. C na zachodzie kraju. Najbliższa noc, jak powiedziała synoptyk IMGW Dorota Pacocha, bez przygruntowych przymrozków.

W środę zachmurzenie będzie przeważnie małe i umiarkowane.

„Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na północnym wschodzie do 25 st. na zachodzie. Chłodniej będzie w obszarach podgórskich i nad morzem. Tam od 17 do 19 st. C” – przekazała Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem i na południu kraju porywisty, ale te porywy – jak zaznaczyła synoptyk IMGW – będą słabe. Powieje z zachodu i północnego zachodu, a na południu kraju z północy i północnego wschodu.

Noc ze środy na czwartek również zapowiada się na bezchmurną lub z małym zachmurzeniem. Jedynie w północnej części kraju, jak wskazała synoptyk IMGW, będzie ono umiarkowane.

Temperatura minimalna wyniesie od 7 do 12 st. C. Chłodniej w dolinach górskich, tam ok. 4 st. Prognozy nie przewidują, co podkreśliła synoptyk, wystąpienia przygruntowych przymrozków.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

APW, PAP