• Poniedziałek, 2 grudnia 2024

    imieniny: Pauliny, Balbiny, Rafała

Chrześcijanie z Sudanu potrzebują modlitwy

Środa, 20 marca 2013 (11:02)

Główna siła prześladowań w Sudanie to połączenie islamskiego ekstremizmu i dyktatorskiego terroru. Nie oglądając się na politykę, my, chrześcijanie, podejmujemy w tym tygodniu wspólną modlitwę za chrześcijan z Sudanu oraz o pokój. Niech Pan Jezus obejmie swoją chwałą ten region Afryki.

Intencje modlitewne za Sudan:

W niedzielę intencją otoczono chrześcijan. W poniedziałek modlitwa dotyczyła pokoju między Republiką Sudanu a Sudanem Południowym. We wtorek intencją objęto uchodźców.

Środa: Za ofiary długoletniej wojny domowej. Niech Pan zsyła na sieroty, wdowy, okaleczonych, przeżywających traumę wojenną swój Święty Pokój, opiekę, łaskę uzdrowienia, bezpieczeństwo, zaspokojenie wszystkich potrzeb materialnych, duchowych i psychicznych, niech nie pozostawia ich bez opieki i swej wielkiej miłości, niech skrzywdzeni i poniżeni z Sudanu podniosą swoje głowy i zostaną utuleni przez naszego Dobrego Boga.

Czwartek: Za przywódców Kościoła. Za liderów, którzy muszą radzić sobie z milionem różnych potrzeb i wyzwań, aby byli gotowi ofiarnie służyć swoim podopiecznym, aby wsłuchali się w ich potrzeby i stali się dla nich podporą w czasie trudnym, w czasie próby.

Piątek: Za prześladowców. Za urzędników reżimu, za prezydenta, za rząd, za urzędników bezpieczeństwa wewnętrznego, za milicjantów, aby respektowali godność każdego obywatela, aby służyli sprawiedliwości i pokojowi, sprawowali swoje urzędy i funkcje w służbie pokojowi, sprawiedliwości, równości.

Sobota: Za kobiety z Republiki Sudanu. Zarówno chrześcijanki, jak i muzułmanki, aby rzeczywistość, jaka je otacza, zaczęła respektować ich godność osobistą. Świat, w którym żyją, islamski świat koraniczny poniża je i sprowadza do roli niewolnic. Kary, jakim podlegają, to chłosta, kamienowanie, okaleczanie ciała, bicie, areszt, często gwałt i morderstwa honorowe. Módlmy się, aby w duchu miłości ten twardy i często bezwzględny świat kar, nakazów, zakazów stał się dla nich rzeczywistością wolności i wyzwolenia z ucisku.

Źródło: Open Doors, IK