Dziś w „Naszym Dzienniku”
Prokuratura sprawdza uchwałę rady
Poniedziałek, 27 lutego 2023 (02:07)Prokuratura – z polecenia ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry – przyjrzy się uchwale Rady Miasta Częstochowy w sprawie likwidacji finansowania lekcji religii.
Trwa bezpardonowy atak na lekcje religii. W grudniu 2022 r. częstochowska rada miasta przyjęła uchwałę, w której apeluje do „Premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka o likwidację finansowania lekcji religii z budżetu miasta Częstochowy”. Za tą inicjatywą stoją lewicowi radni. Pomysł ten został skopiowany przez część radnych Krakowa, którzy również chcą wyrzucenia religii ze szkół. Jednak ich wniosek nie uzyskał większości w głosowaniu Rady Miasta Krakowa.
O interwencję w tej sprawie do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, rzecznika praw obywatelskich prof. Marcina Wiącka i rzecznika praw dziecka Mikołaja Pawlaka wnioskowała Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej. – W naszej ocenie ta uchwała łamie obowiązujące w Polsce prawo, a przy tym jest formą dyskryminacji nauczycieli i uczniów ze względów religijnych. To początek instytucjonalnej nagonki na dużą część społeczeństwa, tylko dlatego, że są członkami Kościoła katolickiego i żyją swoją wiarą – mówi „Naszemu Dziennikowi” dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.
Drogi Czytelniku,
cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.
Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym