• Poniedziałek, 20 maja 2024

    imieniny: Bazylego, Bernardyna

Dziś w „Naszym Dzienniku”

Modlitwa za potomstwo

Wtorek, 7 lutego 2023 (00:11)

Matka Boża z Guadalupe, patronka życia poczętego, to nasza orędowniczka i szafarka łask. Za Jej pośrednictwem w parafii w Budach Barcząckich powierzamy nasze problemy i troski związane z darem życia.

Co miesiąc odbywa się tam wspólna modlitwa w intencji małżeństw oczekujących potomstwa, niewiast w stanie błogosławionym i dzieci już poczętych. W rozmowie z nami ks. Adam Praszczałek, proboszcz parafii Matki Bożej z Guadalupe w Budach Barcząckich (diecezja warszawsko-praska), zauważa, że modlitwa w intencji życia powinna być bliska sercu każdego człowieka.

– Życie jest darem danym przez Boga. W naszej modlitwie polecamy małżeństwa, które pragną ten dar od Boga otrzymać. Modlitwa ma wielką moc. Na Msze św. przybywają ludzie spoza naszej parafii. Pragną powierzać Matce Bożej z Guadalupe, patronce życia poczętego, swoje problemy i troski. Są małżeństwa, które zaczęły do nas przyjeżdżać, aby prosić Matkę Bożą o wstawiennictwo, ponieważ miały problem z poczęciem, a dziś przybywają, aby podziękować za narodzone dzieci. To piękne, budujące świadectwa i znak łaski, jaką dzięki modlitwie możemy wyprosić – zauważa ks. Adam Praszczałek.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym.

APW, KG, „Nasz Dziennik”