• Niedziela, 2 kwietnia 2023

    imieniny: Franciszka, Władysława, Arona

Wojownicy Maryi z różańcem przeszli ulicami Bydgoszczy

Sobota, 4 lutego 2023 (18:57)

„Swoim posłuszeństwem Maryja koryguje nasze często powierzchowne rozumienie wolności” – mówił w katedrze św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy ks. bp Krzysztof Włodarczyk.

Mszę św. poprzedził Różaniec ulicami Bydgoszczy, na który mieszkańców zaprosili Wojownicy Maryi.

– Posłuszeństwo to najmilsza Bogu ze wszystkich ofiar – dodał w homilii ks. bp Krzysztof Włodarczyk, podkreślając, że we współczesnym świecie, tak mocno akcentującym znaczenie ludzkiej wolności, samorealizacji, autonomii, posłuszeństwo może wydawać się czymś nieco anachronicznym.

Patrząc na Maryję, możemy – według bydgoskiego księdza biskupa – na nowo odkryć jego sens i wartość, a przede wszystkim znaczenie posłuszeństwa wobec Boga.

Posłuszeństwo Maryi w sposób szczególny wyraża się w chwili zwiastowania – przywołał jedną z tajemnic Różańca ksiądz biskup. Nie jest to – jak wskazał – posłuszeństwo narzucone czy czysto zewnętrzne, ale głęboka zgoda na działanie Boga, wolny, a także świadomy wybór.

– Maryja pozwala dokonać wielkich, zdumiewających dzieł w swoim życiu, otwiera się na piękno Bożego planu. Pokazuje nam, że autentyczne posłuszeństwo wobec Boga nie pomniejsza człowieka, nie godzi w jego osobową godność, ale pozwala mu się prawdziwie rozwinąć – powiedział ks. bp Włodarczyk.

 

APW, facebook.com/diecezja.bydgoszcz/, http://diecezja.bydgoszcz.pl