• Poniedziałek, 16 marca 2026

    imieniny: Hilarego, Izabeli, Herberta

Dziś w „Naszym Dzienniku”

Tabletki śmierci w aptece

Środa, 11 stycznia 2023 (11:06)

Amerykańskie władze pozwoliły na sprzedaż środków poronnych w aptekach.

Nie zważając na życie i zdrowie milionów kobiet, środowiska aborcyjne wykonały kolejny krok do tego, aby zabijanie dzieci poczętych w Stanach Zjednoczonych stało się powszechne. Agencja ds. Żywności i Leków (Food and Drug Administration – FDA) wydała skandaliczną decyzję, w myśl której apteki będą mogły sprzedawać tabletki poronne. Będzie się to odbywać w zasadzie bez jakichkolwiek ograniczeń. Jedyny wymóg to odpowiednia certyfikacja apteki i posiadanie recepty. W niektórych stanach można ją uzyskać poprzez konsultację telefoniczną z lekarzem.

– Sprawa jest wyjątkowo niebezpieczna, dlatego że dzisiaj aborcja farmakologiczna jest najczęstszą formą zabijania dzieci w USA. Dochodzi do niej częściej niż do aborcji chirurgicznej – mówi „Naszemu Dziennikowi” Ewa Kowalewska, prezes Human Life International Polska.

Tę skandaliczną decyzję władz USA szeroko opisuje dzisiejszy „Nasz Dziennik”. W wersji papierowej do nabycia w kiosku lub w wersji elektronicznej TUTAJ.

JG, RS