• Niedziela, 29 stycznia 2023

    imieniny: Franciszka, Zdzisława

To się nie kończy...

Poniedziałek, 5 grudnia 2022 (18:18)

„To się nie kończy… Historia dzieci z obozu na Przemysłowej” to tytuł najnowszego filmu dokumentalnego, którego premiera odbędzie się 7 grudnia 2022 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi o godz. 18.00. Najnowsza produkcja zrealizowana przez Muzeum Dzieci Polskich w reż. dr. Mateusza Winkla opowiada o losach byłych więźniów obozu na Przemysłowej.

Uroczysta premiera, zaplanowana na 7 grudnia  2022 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi, wpisuje się w obchody 80. rocznicy utworzenia niemieckiego obozu koncentracyjnego dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej w Łodzi.

Historia obozu, którą na co dzień przybliża Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu, jest niezwykle poruszająca, gdyż opowiada o tragicznych losach dzieci – bezbronnych ofiarach II wojny światowej.

– Głód, poniżenie, tęsknota, śmierć – nie sposób wyobrazić sobie bezmiaru dziecięcego cierpienia małych więźniów niemieckiego obozu w Łodzi przy ulicy Przemysłowej. Naszym obowiązkiem jest sprawić, by nigdy nie zapomniano o tej tragedii – tłumaczy dr Ireneusz Piotr Maj, dyrektor Muzeum.

Uczestnicy wydarzenia wysłuchają również koncertu w wykonaniu orkiestry i chóru Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi, a także utworu pt. „Tu liczył się tylko numer” zespołu FORTECA.

Osoby, które chcą wziąć udział w premierze, prosimy o zgłoszenie na adres e-mailowy: premiera@muzeumdziecipolskich.pl.

Zapisy trwają do 5 grudnia 2022 r.

APW, radiomaryja.pl