• Piątek, 1 marca 2024

    imieniny: Albina, Antoniny, Radosława

Wydarzenia sportowe

Środa, 26 października 2022 (21:22)

Co wydarzyło się w sporcie? Przeczytaj.

Tomasz Bartnik zdobył w Kairze srebrny medal strzeleckich mistrzostw świata w konkurencji karabinu sportowego
300 m, leżąc. To drugi krążek zawodnika Legii Warszawa
w tej imprezie. Wcześniej był drugi w karabinie 50 m
w trzech postawach.

 

x x x

 

Andrzej Pluta i Szymon Wójcik, synowie znanych polskich koszykarzy, zostali powołani przez trenera Igora Milicicia do kadry na najbliższe spotkania prekwalifikacji do mistrzostw Europy 2025 ze Szwajcarią oraz Chorwacją.

 

x x x

 

Prezes PZN Adam Małysz powiedział PAP w Kielcach,
że liczy na dobrą postawę polskich skoczków narciarskich w rozpoczynającym się niebawem sezonie Pucharu Świata. – Jesteśmy pełni optymizmu, że będzie dobrze. Stocha, Żyłę, Kubackiego nadal stać na sukcesy – zaznaczył.

 

x x x

 

Łukasz Kubot i Francuz Fabrice Martin nie zdołali awansować do ćwierćfinału gry podwójnej w turnieju ATP
w Wiedniu (pula nagród 2,349 mln euro). Polsko-francuski duet przegrał z Holendrem Robinem Hasse i Austriakiem Philippem Oswaldem 6:7 (4-7), 5:7.

 

x x x

 

Serbski tenisista Novak Djoković wierzy, że uda się uchylić trzyletni zakaz wjazdu do Australii, który otrzymał w tym roku po wydaleniu z kraju za brak szczepienia przeciwko koronawirusowi i będzie mógł wystąpić w styczniowym Australian Open.

 

x x x

 

Sebastien Haller, nowy nabytek Borussii Dortmund,
u którego zdiagnozowano raka jąder, wrócił do treningów po trzymiesięcznej przerwie. Napastnik ćwiczył w ośrodku swojego poprzedniego klubu – Ajaksu Amsterdam.

 

x x x

 

Obrońca Manchesteru United i reprezentacji Francji Raphael Varane nie zagra w żadnym meczu Premier League przed rozpoczęciem mundialu. Piłkarz zmaga się
z urazem ścięgna podkolanowego.

 

x x x

 

Biegnący z Gliwic do Barcelony Tomasz Sobania dotarł
po 50 dniach do francuskiego Montpellier. – Po drodze walczyłem z przeziębieniem, przez tydzień lało, ale jestem już blisko końca – powiedział PAP biegacz, który pokonując 2 tys. kilometrów, przytył 3 kilogramy.

JG, PAP