imieniny: Franciszka, Zdzisława

Wydarzenia sportowe

Niedziela, 23 października 2022 (19:30)

Co wydarzyło się w sporcie? Przeczytaj.

W zakończonych niedzielnych meczach 14. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Warta Poznań zremisowała
z Górnikiem Zabrze 0:0, a Śląsk Wrocław także zremisował z Jagiellonią Białystok 2:2.

x x x

Zdobywca Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie Szwajcar Marco Odermatt wygrał slalom gigant w Soelden, pierwsze w cyklu 2022/2023 męskie zawody alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Słoweniec Zan Kranjec, a trzecie Norweg Henrik Kristoffersen.

x x x

Jeremy Sochan w swoim trzecim meczu w koszykarskiej lidze NBA grał 10 minut i zdobył dla San Antonio Spurs jeden punkt, miał trzy zbiórki i asystę. Jego drużyna nieoczekiwanie pokonała na wyjeździe Philadelphia 76ers 114:105. To drugie zwycięstwo „Ostróg” w sezonie.

x x x

Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris Rally1) wygrał
w niedzielę Rajd Katalonii, 12. rundę mistrzostw świata.
Na trzecim miejscu ukończył zawody Fin Kalle Rovanpera (Toyota Yaris Rally1), który już wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu.

x x x

Szwed Tom Kristensson (Hyundai I20 R5) został rajdowym mistrzem Polski w sezonie 2022. W Rajdzie Koszyc, ósmej, finałowej rundzie RSMP, zajął drugie miejsce. Zwyciężył Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2 Evo).

x x x

Kamil Majchrzak wygrał tenisowy challenger ATP
w południowokoreańskim Busan. Polak w niedzielnym finale pokonał Mołdawianina Radu Albota 6:4, 3:6, 6:2.

x x x

Amerykanka Jessica Pegula awansowała do finału tenisowego turnieju WTA w meksykańskiej Guadalajarze po zwycięstwie nad Białorusinką Wiktorią Azarenką 7:6
(7-3), 6:1. Drugi półfinał, w którym spotkały się Greczynka Maria Sakkari i Czeszka Marie Bouzkowa, został przerwany z powodu deszczu po pierwszym secie, wygranym przez Sakkari 7:5.