• Niedziela, 29 stycznia 2023

    imieniny: Franciszka, Zdzisława

Wydarzenia sportowe

Wtorek, 18 października 2022 (17:58)

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

Już w najbliższy czwartek rusza przedostatnia runda Rajdowych Mistrzostw Świata, Rajd Katalonii. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak staną do walki z silną konkurencją o niezwykle cenne punkty w kategorii WRC 2. Sezon przechodzi w kluczową fazę walki o mistrzostwo świata, a Polacy cały czas są w grze i przystępują do rywalizacji jako wiceliderzy.

x x x

Dwa i pół roku po przerwie spowodowanej pandemią koronawirus nie zakłóca już piłkarskich rozgrywek w Polsce. – COVID-19 wśród zawodników nie stanowi teraz dużego problemu. Jest traktowany tak, jak inne choroby – powiedział dyrektor operacyjny Ekstraklasy S.A. Marcin Stefański.

x x x

Z powodu kontuzji w rozpoczynających się 20 listopada w Katarze mistrzostwach świata nie zagra Diogo Jota. Portugalski piłkarz Liverpoolu urazu łydki doznał w niedzielnym meczu ligowym z Manchesterem City (1:0).

x x x

W poprzednim sezonie najlepszą frekwencję na stadionie piłkarskiej ekstraklasy miał mistrz Polski – Lech Poznań. Domowe mecze „Kolejorza” oglądało średnio 22 560 kibiców – wynika z raportu opublikowanego przez organizatora rozgrywek.

x x x

Piłkarze Legii Warszawa od 6 do 16 stycznia 2023 roku będą trenować w tureckim Belek – poinformowano na stronie klubu. Przygotowania zespołu po zakończeniu rundy jesiennej rozpoczną się na przełomie listopada i grudnia w Legia Training Center w Książenicach.

x x x

Stadion piłkarski w mieście Malang w Indonezji, na którym w październiku zginęło w efekcie zamieszek ponad 130 osób, zostanie zburzony i odbudowany – poinformowano.

x x x

Fińska federacja narciarska zaproponowała pięciokrotną podwyżkę kary za doping, która obecnie wynosi 100 tysięcy euro.

APW, PAP