• Środa, 13 maja 2026

    imieniny: Ofelii, Roberty, Serwacego

Prognoza pogody

Poniedziałek, 5 września 2022 (08:13)

Jak informuje IMGW, nad zachodnią Europą dominuje niż
z ośrodkiem nieco na zachód od Irlandii, pozostała część kontynentu jest pod wpływem rozległego wyżu znad Europy Północnej.

Polska znajduje się w obszarze klina wspomnianego wyżu. Przeważający obszar kraju jest w chłodnej masie powietrza, tylko południe i południowy zachód w nieco cieplejszej.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa
i będzie się nieznacznie wahać.

Dziś zachmurzenie małe lub umiarkowane, w rejonie Zatoki Gdańskiej i na obszarach podgórskich okresami duże, i tam możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 do 23 st. C, cieplej na ziemi lubuskiej 24 st. C, chłodniej w rejonie Zatoki Gdańskiej, na Suwalszczyźnie, Podlasiu oraz lokalnie w obszarach podgórskich: od 16 do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni, na północnym wschodzie północny.

W nocy zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane,
na południu okresami wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 5 do 9 st. C, chłodniej na północnym wschodzie od 3 do 4 st. C, cieplej na zachodzie i południu od 10 do 13 st. C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni.

Jutro  zachmurzenie małe lub umiarkowane, na obszarach podgórskich okresami duże i tam możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 do 23 st. C, chłodniej nad morzem, na północnym wschodzie oraz lokalnie w obszarach podgórskich: od 16 do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i miejscami na południu porywisty, wschodni i północno-wschodni, na wschodzie zmienny.

JG, PAP