Dziś w „Naszym Dzienniku”
Prawo do aborcji nie istnieje
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 (09:57)Już 26 amerykańskich stanów wprowadziło lub przygotowuje prawo zakazujące aborcji lub znacznie ją ograniczające.
Amerykański Sąd Najwyższy stwierdził, że konstytucyjne prawo do aborcji nie istnieje. Tym samym uchylił precedensowy wyrok „Roe przeciwko Wade” z 1973 r. oraz kolejny „Casey przeciwko Planned Parenthood” z 1992 r., które to były podstawą do wprowadzenia federalnego prawa do zabijania dzieci nienarodzonych.
Już 26 stanów wprowadziło lub przygotowuje rozwiązania prawne, które penalizują aborcję lub w znacznym stopniu ją ograniczają.
Więcej o tej ważnej sprawie przeczytasz w dzisiejszym wydaniu „Naszego Dziennika”. W wersji papierowej do nabycia w kiosku lub w wersji elektronicznej TUTAJ.
JG, RS