Prognoza pogody
Wtorek, 7 czerwca 2022 (06:59)Dziś rano temperatura będzie się wahać od 15 st. C na krańcach południowych do nawet 20 stopni w centrum i na zachodzie – powiedział PAP synoptyk IMGW Jakub Gawron.
Dodał, że na przeważającym obszarze kraju będzie zachmurzenie duże i umiarkowane, a słonecznie na krańcach południowo-wschodnich i północno-zachodnich.
W ciągu dnia możliwe są gwałtowne burze z opadami deszczu sięgającymi 25 milimetrów oraz z porywistym wiatrem. "Porywy w pasie od Śląska po województwo warmińsko-mazurskie i część Podlasia mogą sięgać nawet 75 km/h" - zaznaczył Jakub Gawron.
"Temperatura maksymalna we wtorek wyniesie 19-20 st. C nad morzem i w kotlinach sudeckich, na wschodzie 27 stopni Celsjusza" - wskazał Jakub Gawron.
Wieczorem - zgodnie z prognozą pogody - na wschodzie będzie burzowo. "Temperatura będzie się wahać od 17-18 st. C na zachodzie do 22 stopni na wschodzie kraju. Zachmurzenie duże i umiarkowane" - stwierdził Jakub Gawron.
"W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym zachodzie rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu - na wschodzie możliwe burze, w trakcie których spadnie do 15 mm deszczu" - wskazał. Dodał, że w nocy porywy wiatru będą nieco słabnąć. – W pierwszej fazie mogą sięgnąć do 65 km/h. Miejscami nad zachodzie kraju mgły: widzialność ograniczona do 200 m, głównie na Pomorzu – wskazał synoptyk IMGW.
Temperatura minimalna w nocy będzie się wahać od 12-13 st. C na zachodzie kraju do 17 st. C na wschodzie.
JG, PAP