• Czwartek, 25 lipca 2024

    imieniny: Jakuba, Krzysztofa

Pod patronatem „Naszego Dziennika”

Adoracja wynagradzająca

Czwartek, 21 kwietnia 2022 (18:02)

Zapraszamy do udziału w akcji modlitewnej, która odbędzie się 25 kwietnia 2022 r. w sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa w Krakowie, ul. Saska 2. Będzie to całodzienna adoracja wynagradzająca grzechy przeciwko życiu, zakończona o godz. 18.00 Mszą Świętą w tej samej intencji.

Adoracja po raz pierwszy odbyła się 25 marca 2022 r. i ma mieć charakter comiesięcznych czuwań w milczeniu przed Najświętszym Sakramentem do końca tego roku. Jest to duchowa kontynuacja „Tepeyac. Pielgrzymki wynagradzającej grzechy przeciwko życiu”. 

Pielgrzymka wynagradzająca została założona w Krakowie w kwietniu 2021 r. jako fatimska pielgrzymka pokutna, trwająca od maja do października w jedną z sobót miesiąca. Założycielami są dwie świeckie osoby. Jest to dzieło ukryte, część trasy idziemy w milczeniu, bez żadnych zewnętrznych znaków – z sanktuarium w Łagiewnikach do sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile. Obecnie trwają przygotowania do nowej edycji.

25 marca 2022 r. ks. Zenon Siedlarz ogłosił dniem wynagradzania grzechów przeciwko życiu (w sanktuarium odbywa się całodzienna adoracja) i ma to być kontynuowane w tym roku, 25. dnia każdego miesiąca. Najbliższa odbędzie się 25 kwietnia i zakończy się Mszą Świętą.

JG, Anna Dudziak