Legioniści pewni wygranej
Poniedziałek, 25 lutego 2013 (15:29)Broniących Pucharu Polski piłkarzy Legii Warszawa czeka teoretycznie najłatwiejsze zadanie w 1/4 finału. Jutro o godz. 18.15 podopieczni Jana Urbana podejmą pierwszoligową Olimpię Grudziądz. Rewanż 12 marca br.
Legioniści, prowadzący w tabeli ekstraklasy, rozpoczęli rundę wiosenną od niespodziewanej porażki 2:3 w Kielcach z Koroną, ale na Łazienkowskiej chyba nikt nie wyobraża sobie kłopotów w ćwierćfinale Pucharu Polski. Rywalem stołecznej ekipy będzie drużyna grająca klasę niżej (siódme miejsce na półmetku), która jeszcze nie rozpoczęła sezonu.
Jutro trener Urban nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Jakuba Rzeźniczaka, Dicksona Choto, Marko Sulera, Michała Żyry i Michała Efira. Pod znakiem zapytania stoi występ Jakuba Koseckiego, który po meczu w Kielcach ma stłuczone kolano.
W zespole z Grudziądza występują byli piłkarze Legii – Adam Banasiak, Adam Cieśliński i Marcin Smoliński.
Inną konfrontacją przedstawiciela najwyższej klasy z pierwszoligowcem jest starcie Śląska Wrocław z Flotą Świnoujście. Pierwsze spotkanie mistrza Polski z liderem zaplecza ekstraklasy, rewelacją rundy jesiennej, odbędzie się w środę we Wrocławiu.
Tego samego dnia niewiele dalej – w Lubinie – Zagłębie zagra z Ruchem. Oba zespoły przystąpią do meczu w zupełnie innych nastrojach. „Miedziowi” podbudowani piątkowym zwycięstwem 3:0 nad Pogonią Szczecin, a chorzowianie podłamani niedzielną porażką u siebie 0:4 z Lechem Poznań.
Pierwsze mecze 1/4 finału zakończy czwartkowe spotkanie Wisły z Jagiellonią. Krakowianie to półfinaliści poprzedniej edycji PP (przegrali po rzutach karnych z Ruchem), natomiast klub z Białegostoku zwyciężył w tych rozgrywkach w 2010 roku, pokonując w finale Pogoń 1:0.
Program 1/4 finału Pucharu Polski:
26 lutego (wtorek): Legia Warszawa – Olimpia Grudziądz (godz. 18.15, sędzia Marcin Szrek, Kielce)
27 lutego (środa): Śląsk Wrocław – Flota Świnoujście (17.00, sędzia Robert Małek, Zabrze), Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów (18.30, sędzia: Bartosz Frankowski, Toruń)
28 lutego (czwartek): Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok (20.00, sędzia Jarosław Rynkiewicz, Gorzów Wlkp.)
Rewanże:
12 marca (wtorek): Olimpia Grudziądz – Legia Warszawa (13.30), Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków (18.00)
13 marca (środa): Flota Świnoujście – Śląsk Wrocław (13.30), Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin (18.30)
Półfinały: 10 i 17 kwietnia
Finał: 3 maja
IK, PAP