• Czwartek, 21 października 2021

    imieniny: Jakuba, Urszuli, Hilarego

Prognoza pogody na 19 i 20 września

Niedziela, 19 września 2021 (08:09)

Jak informuje IMGW, pod wpływem wyżu znajduje się Europa Północna, częściowo Środkowa, a także południowy zachód kontynentu. Nad resztą Europy dominują niże.

Wschodnia połowa kraju jest pod wpływem niżu znad Białorusi i Ukrainy, w strefie odsuwającego się na południowy wschód frontu atmosferycznego. Nad zachodnią połową rozbudowuje się klin wyżu z centrum nad Morzem Białym. Z północnego wschodu stopniowo napływa suche powietrze pochodzenia arktycznego, tylko na wschodzie, w strefie frontu, jest wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i powoli będzie wzrastać.

W niedzielę na wschodzie kraju zachmurzenie całkowite z opadami deszczu i tam suma opadów do 10 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W szczytowych partiach gór opady deszczu ze śniegiem i miejscami słabego śniegu. Temperatura maksymalna od 7 st. C na wschodzie, około 13 st. C w centrum, do 16 st. C na zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat około 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem oraz na północnym wschodzie kraju także dość silny i porywisty, z kierunków północnych. W Tatrach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy na wschodzie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i słabymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. W szczytowych partiach gór opady deszczu ze śniegiem, lokalnie możliwy słaby śnieg. Temperatura minimalna od 3 st. C na północnym wschodzie, 6 st. C, 8 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 11 st. C nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju oraz w górach okresami porywisty, z kierunków północnych.

W poniedziałek na wschodzie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i słabymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z rozpogodzeniami. W szczytowych partiach gór opady deszczu ze śniegiem, lokalnie możliwy słaby śnieg. Temperatura maksymalna od 6 st. C na północnym wschodzie, około 12 st. C w centrum, do 16 st. C na zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat około 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem, na północnym wschodzie kraju oraz w górach porywisty, z kierunków północnych.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże, okresami możliwe większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna około 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Temperatura minimalna około 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W dzień zachmurzenie przeważnie duże. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni.

APW