• Piątek, 22 października 2021

    imieniny: Filipa, Halki, Korduli

Pod patronatem „Naszego Dziennika”

Czas Świętego Józefa

Sobota, 18 września 2021 (10:05)

W Roku Świętego Józefa 7 października odbędzie się Zawierzenie Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. Dokona go ks. abp Stanisław Gądecki w sanktuarium kaliskim.

W sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniach od 3 do 7 października br. odbędą się Narodowe Rekolekcje połączone z aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi.

Hasło rekolekcji brzmi: „Ojcowskiemu Sercu zawierzamy”. Przewodnim tematem tego doniosłego wydarzenia jest życie św. Józefa i aspekty z nim związane: Opiekun Kościoła, małżeństwo, ojcostwo oraz istota i cel modlitwy zawierzenia. Pierwszego dnia rekolekcji (3.10.) odbędzie się koncert pod tytułem „Św. Józef w muzyce baroku Indian Boliwijskich” w wykonaniu chóru pod dyr. Jacka Sykulskiego z Poznania ze wstępem ks. prof. Piotra Nawrota.

Nauki rekolekcyjne będą prowadzone w dwóch blokach: porannym i popołudniowym. O św. Józefie będą mówić: ks. Dariusz Dąbrowski, ks. Krzysztof Wons, ks. Piotr Górski, ks. Marcin Wiśniewski oraz ks. Dominik Chmielewski. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w transmisjach m.in. w Radiu Maryja i Telewizji Trwam.

AB, diecezja.kalisz.pl